Išmaniojo telefono „Umi Rome“ apžvalga

Šiandien supažindinsime jus su Lietuvoje mažai žinomo kinų gamintojo „Umi“ išmaniuoju telefonu, pavadintu Italijos sostinės vardu „Rome“. Straipsnio rašymo metu Kinijoje jis kainavo apie 110 JAV dolerių.

Komplektacija

Visa paketas telpa nedidelėje kartono dėžutėje, kurioje rasite telefoną, įkroviklį, su nurodytu 1000mA srovės stiprumu, USB kabelį ir apsauginę ekrano plėvelę.

umi_rome
Išorė

Testavimui gavome juodą įrenginį. Išmaniojo priekinis skydelis yra pagamintas iš stiklo, naudojant 2,5D technologiją, todėl jo kraštai kampuose šiek tiek užapvalinti. Apatinėje dalyje yra trys jutikliniai mygtukai be apšvietimo ir mikrofono anga. Priekinio skydelio viršuje rasite fotoaparatą, garsiakalbį pokalbiams, aplinkos šviesos ir artumo jutiklius, taip pat LED blykstę. Įvykių LED išmanusis telefonas neturi.

umi_rome_front
Prietaiso rėmas pagamintas iš metalo. Dešinėje pusėje yra maitinimo ir garsumo valdymo mygtukai, o kairėje nėra nieko. Viršuje matome tik standartinį 3,5 mm lizdą ausinėms. Apatiniame krašte yra micro-USB jungtis įkrovimui ir duomenų perdavimui, ir išorinis garsiakalbis.

umi_rome_sonas
Galinis „Umi Rome“  skydelis pagamintas iš blizgaus plastiko, kuris greitai renka pirštų atspaudus, todėl be dėklo telefonas greitai praras gerą išvaizdą. Galinio skydelio viršuje gamintojas įmontavo fotoaparatą su dviguba LED blykste ir logotipą. Žemiau užrašytas išmaniojo pavadinimas.

umi_rome_galas
Galinis dangtelis gana lengvai nuimamas. Po juo matome nuimamą 2500 mAh talpos akumuliatorių, du, 4G palaikančius, micro-SIM formato lizdus ir vieną Micro-SD kortelei. Prietaisas sveria 177 gramus. Korpuso storis yra apie 8 mm.
„Umi Rome“ atrodo neblogai, rankoje guli patogiai, o korpuso medžiagos atrodo kokybiškos, tačiau erzina teplus paviršius.

umi_romei_1

Ekranas

„Umi Rome“ išmaniojo telefono ekrano įstrižainė yra 5,5 colių, raiška – HD. Gamintojas tvirtina, kad čia naudojama AMOLED matrica, tačiau palyginus jos atkuriamą juodą spalvą su IPS ekranu, matyti, kad kinų gaminys nėra pranašesnis, be to fonas apšviečiamas netolygiai. Tai galima pastebėti ekraną užliejus viena spalva. OLED technologijai nenaudoja foninio apšveitimo, nes čia šviečia patys diodai, todėl galima drąsiai tvirtinti, kad „Umi Rome“ matrica nėra AMOLED. Nereikia tuo labai stebėtis, kadangi tarp vadinamų „trečiojo ešelono“ kinų gamintojų tokių atvejų vis dar pasitaiko. Iškart pastebima, kad yra oro tarpas tarp matricos ir stiklo, todėl OGS arba panašios technologijos tikėtis nereikėtų.
Ekranas atpažįsta  du prisilietimus vienu metu – ne įspūdingas rezultatas, bet išgyventi galima. Aplamai atkuriamas vaizdas nėra prastas, tik oro tarpas gerokai sumažina matymo kampus, tačiau įprastai naudojant dėl to diskomforto nejautėme.

Programinė įranga

„Umi“ naujiena veikia valdoma „Android 5.1 Lollipop“ operacinės sistemos. Stiklas turi žemos kokybės oleopfobinę dangą ir yra pakankamai jautrus. Jutikliniai mygtukai atlieka standartines funkcijas „Meniu“, „Pradžia“ ir „Atgal“. Dukart pabraukus žemyn iš būsenos juostos (ekrano viršutinėje dalyje) atidarysite įvairių funkcijų greito paleidimo juostą.

sasaja

Nustatymuose galite aktyvuoti keletą išmaniųjų funkcijų, pvz. telefono „pažadinimą“ dvigubu palietimu, arba įjungti  norimas funkcijas pirštu „nupiešdami“ iš anksto nustatytas raides. Taip pat yra darbalaukio, galerijų ir pan. nekontaktinio pervertimo funkcija, tačiau, mūsų nuomone, ji neveikia gana nestabiliai. Norėdami perkelti duomenis į kitą prietaisą, galite naudoti tik Bluetooth.

Darbas

Už prietaiso spartą atsakingas aštuonių 64 bitų branduolių procesorius MT6753 su maksimaliu 1.3GHz dažniu. RAM talpa telefone siekia 3 GB, o vidinės atminties yra 16 GB, iš kurių naudotojui pasiekiama beveik 11,5 GB. „Antutu v6.0“ programoje išmanusis telefonas „Umi Rome“ gavo minėtam lustui įprastą kiekį taškų. Grafikos testuose „Epic Citadel“ ir „3DMark“ prietaisas taip pat niekuo nepasižymėjo.

umi_rome_obzor_test_citadel umi_rome_test_antutu_result
Išmanusis gali pasigirti gausiu jutiklių rinkiniu, kurį sudaro: akselerometras, magnetinio lauko, orientacijos, šviesos ir artumo jutikliai.

Kaitimo testavimui pasirinkome žaidimą „Asphalt 8“ su maksimaliais vaizdo nustatymais. Telefonas su užduotimi susitvarkė, tačiau per 10 minučių įkaito labiau nei dauguma konkurentų, todėl gali sukelti nedidelį diskomfortą.

Išorinio garsiakalbio skleidžiamas garsas nenudžiugino nei stiprumu, nei kokybe, tačiau ausinėse muzika skamba labai gerai.

Kameros

Pasak gamintojo, galinė kamera yra 8 megapikselių su „Sony IMX179“ jutikliu (diafragma f/2.0), o priekinė naudoja 2 megapikselių „GalaxyCore GC2355“ jutiklį. Kameros programinė sąsaja yra gana įprasta, turi panoraminį, „gyvų“ nuotraukų ir HDR režimus, įvairių rūšių grafikos efektų, sulėtintą filmavimą ir t.t. Garso mygtukas tarnauja ir fotoaparato sklendės atidarymui. Programiniu būdu maksimali nuotraukų raiška padidinama iki 13 megapikselių, t.y. vadinama interpoliacija. Maksimali vaizdo įrašymo raiška yra Full HD.

Priekinė kamera sugeba išsaugoti 2 megapikselių nuotraukas. Yra galimybė naudoti įvairius grafinius efektus, HDR režimo aktyvavimo galimybė ir automatinė veido aptikimo funkcija. Nuotraukos gaunamos patenkinamos kokybės, ypač dienos metu.

Akumuliatorius

Baterija šiame modelyje yra nuimama, o jos talpa, pasak gamintojo, 2500 mAh, tačiau specialus USB prietaisas rodo 2300 mAh. Gamintojas dar kartą pamelavo. Baterijos testavimas naudojant „AnTuTu“ parodė šiek tiek daugiau nei 5 tūkst. taškų. Naudojant saikingai, telefoną teks krauti kas dieną, o aktyvesni vartotojai be elektros tinklo vakaro nesulauks.

Išvados

„Umi Rome“ turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau pastaruosius šiek tiek kompensuoja adekvati kaina. Ypač pasitikėjimo nekelia „Umi“ klaidinimas dėl išmaniojo specifikacijų, todėl pirkinius siūlyčiau rinktis iš „Xiomi“, „Meizu“, „Lenovo“ ar kitų, labiau savo prekės ženklų reputacija besirūpinančių gamintojų asortimento.

Privalumai:

  • Kaina
  • Surinkimas ir korpuso medžiagos
  • Gera galinė kamera
  • Geras garsas ausinėse
  • Pakankama darbo sparta

Trūkumai:

  • Nėra įvykių indikatoriaus
  • Melas apie AMOLED ekraną ir akumuliatoriaus talpą
  • Vidutinis išorinio garsiakalbio garsas
  • Silpna autonomija