Išmaniojo telefono „Samsung Galaxy J5“ apžvalga

„Samsung“ atkakliai stengiasi atgauti pigių išmaniųjų telefonų rinkos dalį, kurią užėmė Kinijos gamintojai. Neseniai pristatyta J serija šioje kovoje turėtų būti korėjiečių smogiamąja jėga.

Samsung Galaxy J5
Samsung Galaxy J5

„Samsung Galaxy J5“ techninės charakteristikos:

  • Operacinė sistema: „Android 5.1 Lollipop“;
  • Ekranas: 5 colių, 1280×720, Super AMOLED, 294 ppi;
  • Procesorius: „Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916“, 1.2 GHz (4 „Cortex A53” branduoliai);
  • Grafika: „Adreno 306”;
  • RAM: 1,5 GB;
  • Pastoviosios atminties: 8 GB, „MicroSD“ lizdas;
  • Ryšiai: 4G (LTE Cat.4), 3G, Wi-Fi (IEEE 802.11 b / g / n), Bluetooth 4.1, GPS, GLONASS, NFC;
  • Fotoaparatai: pagrindinis: 13 megapikselių, automatinis fokusavimas, 1920×1080 vaizdo įrašymas. Priekinis: 5 MP;
  • Baterija: nenuimama 2600 mAh;
  • Matmenys: 142,1x72x7,9 mm;
  • Svoris: 146 g;
  • Kaina straipsnio paskelbimo metu: 220 €.

Išorė

Padėtis su gamintojo išmaniaisiais telefonais dabar daugiau ar mažiau stabilizavosi: „Galaxy“ modeliai įsigijo aptakias korpuso formas su metalo arba jo imitacijos intarpais. „Galaxy J5“ yra tik ekonominės klasės modelis, todėl „Samsung“ jo kraštus papuošė į chromą panašiu plastiku. Tokios medžiagos atrodo neblogai, nors ir iš tiesų yra dar slidesnės už patį metalą, bet juk grožis visada reikalauja aukų.

Samsung Galaxy J5

„Galaxy J5“ turi tik po vieną SIM ir „Micro SD“ kortelių lizdą. Matinis galinio dangtelio plastikas neslysta rankoje ir saulės šviesoje tampa tiesiog akinančiai baltos spalvos. Įbrėžimai čia atsiranda ne iš karto, bet per kelias savaites naudojimo pasirodė pilki taškai. Aparatas atrodo harmoningai: aplinkiniai mano jį esant „kietu“ išmaniuoju telefonu, o savininkas turi lengvą, gana ploną ir praktišką korpusą.

Ekranas

„Samsung Galaxy J5“ aprūpintas 5 colių „Super AMOLED“ ekranu su 1280×720 pikselių rezoliucija. Šiandien šios savybės tiksliai tilptų į viduriniosios klasės išmaniojo telefono sąvoką: „Full HD“ matricos reikalauja brangių procesorių ir vaizdo greitintuvų, o montuoti mažesnės rezoliucijos ekraną į 2015 metų modelį yra tiesiog nepadoru. Tačiau dažnai geras HD ekranas pasirodo esąs malonesnis akiai nei blogas „Full HD“.

Samsung Galaxy J5

„Galaxy J5“ matrica sugeba išspausti maždaug 290 cd/m² ryškumą įprastu režimu, o įjungus gatvės režimą jį padidina iki 350 cd/m², kurio pakanka naudojimui net saulėtą dieną.

Žiūrėjimo kampai yra maksimalūs, o vaizdo iškraipymų, žiūrint iš šono, praktiškai nėra. Spalvų atkūrimas taip pat labai geras – gama apima 83 proc. sRGB, todėl nuotraukos ir vaizdo įrašai atrodys tikroviškai. Oleofobinė danga ant stiklo yra, todėl ekranas susitepa lėčiau. Ekrano tobulumo viršūne nepavadinsi, bet jis atrodo daug geriau už daugumą IPS matricų. Gaila, kad nėra automatinio ryškumo reguliavimo ir spalvų, kurios „Super AMOLED“ matricose labai intensyvios, korekcijos galimybės.

Garsas

Pašnekovą girdėsite gerai. „Galaxy J5“ sistemos nustatymuose galima įjungti erdvinį garsą arba efektus visoms taikomosioms programoms. Išorinio garsiakalbio kokybė yra vidutiniška – garso stiprumas pakankamas, bet muzika skamba nemaloniai.

Įranga

Už tokią kainą tikėtis ypatingo našumo ne iš kinų gaminio nereikėtų, tačiau „Snapdragon 410“ katu su 1,5 RAM susitvarko su kasdienėmis užduotimis ir taupiai naudoja energiją. „Samsung Galaxy J5“, net esant ilgalaikei apkrovai, sušyla tik nežymiai, o 3G, 4G ir GPS ryšiai nesukelia jokių sunkumų.

„Snapdragon 410“ procesoriaus ir HD raiškos „Super AMOLED“ ekranas leido aparatui pademonstruoti gerus autonomijos rezultatus. Išmanusis telefonas „išgyvena” 11,5 valandos žiūrint video, 3,7 h žaidžiant arba 12,5 h skaitant tekstą.

Programinė įranga

Telefone suinstaliuota „Android 5.1 Lollipop“ su „TouchWiz“. Sąsaja tik šiek tiek skiriasi nuo to, ką jūs galite pamatyti „Galaxy S6“ – korėjiečiai pašalino dalį funkcijų, kurių, jų nuomone, nusipelnė tik flagmanų pirkėjai.

Gestai, fitneso programos, balso asistentas „S-Voice“, nuotraukų koliažų kūrimas ir kitos smulkmenos, be kurių galima išgyventi, buvo pašalintos iš sistemos. Gaila, kad kartu su jomis kažkur dingo vaizdo koregavimas ir muzikos grotuvas. Tačiau „Microsoft“ programų netrūksta – „Skype“, „OneNote“ ir „OneDrive“. Ištrinti pastarųjų nepavyks, jūs galite jas tik išjungti.

Kelias minutes po įjungimo išmanusis telefonas nedžiugina našumu – net klaviatūra iš apačios išlenda su vėlavimu, tačiau vėliau sistema prisitaiko ir galios trūkumas nustoja būti pastebimas.

Kameros

„Samsung Galaxy J5“ aprūpintas galine kamera su 13 megapikselių raiška ir 5 MP rezoliucijos priekine – būdingomis šiuolaikiniams viduriniosios klasės „smartams“.

Samsung Galaxy J5

Pagrindinę kamerą galima įjungti dukart paspaudus „Home“ – paleidimas užtrunka apie pusantros sekundės. Nustatymų užtenka: be tradicinių spalvų filtrų yra Pro režimas, kur galima nustatyti ISO, išlaikymą ir spalvų balansą. Dauguma nuotraukų gaunasi gana aiškios ir greitai išsaugomos. Dieną darytos nuotraukos atrodo padoriai, bet vakare automatinis fokusavimas pradeda erzinti lėtumu, o naktį fotoaparatas „mato blogai“, jei jam nepadeda blykstė, kuri, savo ruožtu, nėra pakankamai galinga tamsos išsklaidymui.

Priekinis „Galaxy J5“ fotoaparatas taip pat niekuo neišsiskiria – tai tipiškas „trumparegis“ jutiklis, prastai pritaikytas fotografuoti tamsoje, tiesa, jis turi blykstę. Aplamai, abi kameros atitinka panašios klasės telefonų lygį ir gali būti vadinamos vidutiniškomis.

Išvados

Akivaizdu, kad korėjiečiai negali parduoti savo išmaniuosius telefonus už tokia pat kainą, kaip mažiau žinomos Kinijos įmonės. Silpnoka įranga, šioks toks sąsajos strigimas iškarto po įjungimo bei neįspūdingos nuotraukos verčia susimastyti ar aparatas vertas 220 €. Ko gero, „Huawei P8 Lite“ arba metalinis „Lenovo S90“ (apžvalga) atrodo geresniais variantais ir yra šiek tiek pigesni.

Privalumai:

  • Patrauklus dizainas
  • Plonas korpusas
  • Kokybiškas ekranas
  • Puiki autonomija

Trūkumai:

  • Vidutinis našumas
  • Nekokybiškos kameros
  • Bloga išorinio garsiakalbio garso kokybė
62%
Vidutinis išmanusis
  • Dizainas
  • Ekranas
  • Autonomija
  • Našumas
  • Kaina