Išmanioji garso kolonėlė „Baidu Raven R“ savo emocijas išreiškia gestais

Kinų kompanijos „Baidu“ darbas su dirbtinio intelekto principu pagrįstu algoritmu leido pasiekti sėkmės asmeninio balso asistento kūrime ir prietaisų savarankiško mokymosi įgūdžių srityje. Bendradarbiavimo su „Alphabet“, „Microsoft“ ir „NVIDIA“ patirtis kuriant unikalią programinę įrangą buvo pritaikyta dviejuose prietaisuose – „Raven H“ ir „Raven R“, kuriuos „Baidu“ parodė Pekine surengtoje konferencijoje. Abi kolonėles padėjo sukurti švedų bendrovės „Teenage Engineering“ specialistai.

Baidu Raven H
Baidu Raven H

„Baidu Raven H“ modelis turi modulinę konstrukciją, leidžiančią jį vertinti kaip tradicinės nešiojamos kolonėlės pakaitalą, arba paversti jį išmaniojo namų sudedamųjų dalių valdymo centru. Tokiu atveju galite valdyti daiktų internetą užteks vieno prijungto jutiklinio ekrano, kuris prie pagrindo prijungiamas magnetiniu tvirtinimu, kuris, savo ruožtu, supaprastina „Raven H“ transformaciją iš namų įtaiso į garso kolonėlę su prioritetiniu autonominių užduočių atlikimu.

Baidu Raven R
Baidu Raven R

Tuo tarpu „Baidu Raven R“ versija yra daug įdomesnė dizaino ir funkcionalumo požiūriu. Pavyzdžiui, ši išmanioji akustinė sistema gali išreikšti emocijas dėka judančių konstrukcijos elementų – šešių ašių manipuliatoriaus, panašaus į pramoninių robotų „rankas“.

„Baidu Raven R“, pasak kūrėjų, yra pirmoji pasaulyje „emocionali šešių ašių gyvybės forma“ – išmanioji  akustinė sistema, gebanti neverbaliniu būdu reaguoti į pokalbį su vartotoju, naudodama mums pažįstamus gestus. Tam padeda unikali, dirbtinio intelekto principais pagrįsta „Baidu“ technologija, kuri palaiko gebėjimą atpažinti pokalbio intonaciją. Be to, „protinga“ kolonėlęė gali „šokti“ pagal iš jos skambančią muziką. Kaip ir jos pirmtakė, „Raven R“ aprūpinta jutikliniu ekranu su analogišku fiksavimo principu.

„Baidu Raven H“ jau galima užsisakyti Kinijoje už maždaug 256 $ kainą.

Tuo tarpu šokanti išmanioji akustinė sistema „Raven R“ parduotuvių dar nepasiekė ir tai padarys ne anksčiau kaip 2018 m. Neseniai duotame interviu „Teenage Engineering“ generalinis direktorius paminėjo, kad „Baidu Raven R“ kaina bus nuo 500 iki 600 dolerių.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau