Grafikos greitintuvo „AMD Radeon R9 Fury“ oficialus anonsas

AMD, kaip ir tikėtasi, vakar pristatė žaidimų kompiuteriams skirtą grafikos greitintuvą „Radeon R9 Fury“.

Vaizdo plokštė pagaminta su 28 nanometrų „Fiji Pro“ lustu, kuris užima apie 596 mm² plotą ir turi 89 milijardus tranzistorių. Pralaidumas siekia 7,2 teraflopsus (trilijoną operacijų su slankiuoju kableliu per sekundę).

Radeon R9 Fury

Grafikos lustas naudoja „Graphics Core Next (GCN) 1.2“ architektūrą. Jo konfigūracija apima 3584 srautinius procesorius, 224 tekstūros vienetus ir 64 rastrinių operacijų blokus. Branduolio dažnis lygus 1000 MHz.

Vaizdo plokštės „ATI Radeon R9 Fury“ gaus 4 GB HBM grafinės atminties su 4096 bitų sąsaja. Jos pralaidumas siekia 512 GB/s, dažnis – 500 MHz.

Radeon R9 Fury

Etaloninė konstrukcija numato oro aušintuvo naudojimą, tačiau rinkoje tikriausiai pasirodys sprendimų su skysto aušinimo sistema. Jungčių komplektą sudaro HDMI ir trys „Display Port“ sąsajos.

Vaizdo plokštė „ATI Radeon R9 Fury“ maitinimą gauna per dvi 8-pin jungtis. Tipinis elektros energijos suvartojimas yra 275 vatai.

Radeon R9 Fury
Tarp palaikomų technologijų galima paminėti „DirectX 12“, „Freesync“, „Virtual Super Resolution“ (VSR) ir „Frame Rate Target Control“.

Savo grafikos greitintuvų versijas, kurios sukurtos remiantis „AMD Radeon R9 Fury“, jau pristatė kai kurios bendrovės, visų pirma, „ASUS“ ir „Sapphire“. Šie gamintojai savo vaizdo plokštes pavadino atitinkamai „Strix Radeon R9 Fury“ ir „ATI Radeon R9 Fury Tri-X“. Naujienos kainuos apie 550 $.