„Google Play“ sumažės nupirktų atsiliepimų ir suklastotų reitingų

„Google Play“ jau seniai aplenkė „App Store“ turimų programų ir atsisiuntimų skaičiumi. Bet problema yra ta, kad „Google“ programų parduotuvėje labai sunku rasti ką nors iš tiesų vertinga ir naudinga. Aukštos kokybės programų kūrėjams be didelio masto rinkodaros kampanijų labai sunku pasiekti reitingų viršūnę. „Google“ nusprendė padaryti tam galą ir paskelbė karą nupirktiems atsiliepimams, bei įvertinimų ir įdiegimų klastojimams.

Kūrėjams nederėtų bandyti manipuliuoti programėlių talpinimu „Google Play“. Tai apima, bet neapsiriboja, reitingų, atsiliepimų arba įdiegimų skaičiaus didinimo neteisėtais būdais, kaip antai sukčiavimas arba įdiegimo, atsiliepimų ir įvertinimų skatinimas“, – rašoma „Google“ tinklaraštyje.

Kai kurie kūrėjai, stengdamiesi išreklamuoti savo programas ir žaidimus, naudojasi įvairių paslaugų teikėjais, kurie už mokestį klastoja atsiliepimus, reitingus ir įdiegimų skaičių. Visus šiuos rodiklius naudoja „Google Play“ algoritmai, reitinguodami programėles. Kaip atrodo socialinių tinklų „mėgsta“ paspaudimų klastojimas galite pamatyti žemiau esančiame vaizdo įraše. Tam naudojami tūkstančiai išmaniųjų telefonų, kurių veiksmus kompiuteriu kontroliuoja keletas žmonių.

Be atviros apgaulės, kūrėjai dažnai siūlo vartotojams įvairias premijas už teigiamus atsiliepimus ir įvertinimus arba kitų programėlių įdiegimą. Dėl šios priežasties, žiūrint vien į reitingus ir atsiliepimus, kartais būna sunku tinkamai įvertinti programos kokybę.

„Google“ pripažįsta, kad atlygintiną įdiegimą taiko kai kurie kūrėjai tam, kad žmonės atsisiųstų ir naudotų jų programėles. Be to, paieškos milžinė nemano, kad tai yra kažkas neteisėta, tačiau ir neskatina tokių veiksmų. Todėl „Google“ atnaujino kūrėjams skirtas naudojimo sąlygas. Bendrovė įspėjo visus, kad dabar stebės ir filtruos atsiliepimus, programų įdiegimus ir reitingus. Pažeidus taisykles galima susilaukti net visiško turinio pašalinimo iš parduotuvės.

Jei šį sumanymą pavyks sėkmingai įgyvendinti „Google Play“ reitingų viršūnėje atsidurs iš tiesų to vertos programėlės, o ne tos, kurių kūrėjai sumokėjo už atsiliepimus ir įdiegimus.

Panašūs įrašai Daugiau šio autoriaus straispnių

Komentuoti