Sony VAIO Pro 13

Jau keletą metų iš eilės Apple MacBook Air lieka pripažintu etalonu tarp plonų, lengvų ir tiesiog gražių nešiojamų kompiuterių. Ir ne taip jau svarbu kad Air nėra ploniausias ir lengviausias – svarbiausia taip dirba reklama ir marketingas. Stivas Džobsas toje srityje buvo neprilygstamas meistras. Galima ilgai ginčytis dėl operacinės sistemos privalumus ar trūkumus, bet niekur nedingsi nuo fakto kad ploni ultrabukai sudaro rimtą konkurenciją MacBook Air.

Aplenkti Air pagal plonumą, masę ir pardavimų skaičių bandė ne vienas gamintojas, bet Sony tame pasiekė daugiausia. Kol kas tik japonų gigantas gali pasiūlyti ne tik ploną bet ir lengvą alternatyvą MacBook Air.Sony VAIO Pro 13Sony VAIO Pro 13

Šį kartą Sony pristatė 11 ir 13 colių nešiojamus kompiuterius Sony VAIO Pro. Jie įtartinai panašūs į VAIO Z kuri nebuvo atnaujinta iki Intel Haswell procesorių. Gamintojo puslapyje nešiojami kompiuteriai VAIO Pro vadinami pačiais lengviausiais pasaulyje. Jei paskaityti toliau tai iš pastabų tampa aišku kad VAIO Pro laikomas lengviausiu tik ultrabookų klasėje ir tik 2013 metų liepos penktai dienai Sony VAIO Pro dar tebėra pats lengviausias. 11 colių modelis sveria 870 gramus, o 13 colių ultrabook’as šiek tiek sunkesnis – 1060 gramai.

Prie viso šito 1- ir 13 colių Sony VAIO Pro turi IPS-matricą FULL-HD raiška su sensorinio valdymo galimybe, o nešiojamiejis kompiuteriai Air ekranai „paprasti”, su TN matricomis 1366×768 ir 1440×900 pikselių raiška. Žodžiu dabar Sony VAIO Pro turi visas galimybes tapti nauju etalonu.sm.main_2.600Sony VAIO ProSony VAIO ProMedžiagos ir surinkimo kokybė geri. Be to kompiuterio kaina tokia kad kitaip būtų kažkaip neteisinga.sm.back.600sm.front.600Priekinis kraštas labai plonas, todėl jame nėra jokio funkcionalaus elemento. Galinė dalį pilnai dengia ekrano dangtis, todėl čia taip pat daugiau nieko nėra. Kairėje pusėje yra tik maitinimo lizdas ir vantiliacijos grotelės. Dešinė pusė apkrauta labiausiai. Čia yra kortelių skaitytuvas, audio lizdas, HDMI portas, du USB 3.0 lizdai, vienas jų su galimybe įkrauti smulkią techniką.sm.left.600sm.right.600Ant dugno, priekinėje dalyje yra viena guminė kojelė per visą korpuso ilgį o galinėje dalyje – pora stačiakampių. Atidarius kompiuterį jis remiasi ant poros, esančių ant dangčio, kojelių. Ir atidarytas ir uždarytas kompiuteris lengvai slysta bet kokiu paviršiumi. Bet del to kaltinti kojeles nereikia – tiesiog prietaiso svoris per mažas patikimai fiksacijai, o kojelėms panaudojus minkštesnę gumą jos greitai nusidėvėtų. Dugno centre yra dangtelis dengiantis 4690 MaH talpos akumuliatorių.Sony VAIO Pro 13Darbinė dalis padalinta į dvi dalis. dalis artimesnė vartotojui glotni su „šlifuota” tekstūra. Juodoje korpuso versijoje ši dalis greit pasidengiau pirštų antspaudais. Tolimesnė dalis aplink klaviatūrą grubaus paviršiaus todėl antspaudu joje nelieka, bet dulkės prie jo limpa gana aktyviai.sm.key_1.600Ultrabook’e naudojama pilno dydžio klaviatūra. Čia nėra nei vieno suspausto simbolio. Šiek tiek sumažinti rodyklių klavišai bet nuo to darbo patogumas nenukentėjo.  Klavišų judėjimas, garsas, reakcijos laikas – visa tai šiame kompiuteryje neįtikėtinai gerai.

Tik klaviatūros pagrindas linksta net paspaudus nestipriai. Žinoma jei neakcentuoti tam dėmesio, tai nėra pastebima, juk kitais atžvilgiais klaviatūra labai gera. Bet užtenka tik žvilgtelėti į ją renkant tekstą ir visas susižavėjimas dingsta, juk ji linksta nuo menkiausio prisilietimo.

Bet klaviatūra turi ir neginčijamą pliusą, tai yra klavišų pašvietimą, kuris aktyvuojmas automatiškai esant nepakankamam apšvietimui. Nežiūrint to kad yra apšvietimo daviklis, apšvietimo lygis automatiškai nereguliuojamas, todėl renkant tekstą esant žemam ekrano ryškumui klaviatūros apšvietimas atkreipia dėmesį.

Sensorinė dalis didžiulė – 105х65 mm. Klavišų judėjimas kietas ir trumpas, triukšmas gana didelis. Deja paviršius nėra labai lygus todėl naudotis touchpad’u nėra malonu.

Viršutinėje monitoriaus rėmelio dalyje yra web kamera, šoninėse – mikrofonai.

Į komplektą įeina

Tradicinis knygučių ir brošiūrų rinkinys. Dėmesio vertas mažas įkrovimo įrenginys turintis papildomą USB lizdą kuris tiks įvairių prietaisų pakrovimui. Prie jo taip pat galima prijungti mini maršrutizatorių Sony VGP-WAR100. Šis rauteris vienoje pusėje turi Ethernet lizdą, kitoje – Wi-Fi.sm.bp_1.600

Komplekte dar yra HDMI↔D-Sub (VGA) perėjimas.

Techniniai parametrai

Sony VAIO Pro 13 (SVP1321M9RB)
Ekranas13,3 coliai, 1920х1080 IPS, LED-apšvietimas, blizgantis, lietimui jautrus
ProcesoriusIntel Core i5-4200U: 1,6 Gh (Turbo Boost 2,6 GHz); 2×256 kb L2; 3 MB L3; 2 branduoliai, TDP 15 vt
MikroshemaIntel Lynx Point-LP
Vaizdo plokštė
Intel HD 4400, integruota į procesorių
Ram4 GB DDR3
HDD128 GB SSD Toshiba THNSNH128G8NT
CD-DVD rom
Nėra
Flash lizdas
SD
Periferija2 x USB 3.0
1 x HDMI
1 x mikrofonui ir ausinėms (mini-jack 3,5 мм)
1 x atminties kortelėms
Wi-Fi802.11 a/b/g/n, 2×2, 2,4 и 5,0 ГГц. (Intel Wireless-N 7260)
Bluetooth4.0
Tinklo adapteris
Nėra
GarsasHDA (Realtek); 2 garsiakalbiai, mikrofonas
MaitinimasLičio Jonų 4740 mАh 37,5 W
Matmenys mm
332х216х17
Masė, kg1,06
Operacinė sistema
Microsoft Windows 8 Pofessional 64 bit

gpu_z