Apple prisipažino, kad sąmoningai mažina senų „iPhone” darbo spartą

Praėjusią savaitę nepriklausomi šaltiniai pasidalijo pastebėjimais apie „iPhone“ našumo blogėjimą su amžiumi. Eksperimentas parodė, kad našumas sumažėjo dėl baterijos – jei ji padėvėta, procesoriaus veikimo dažnis sumažėja. Pakeitus akumuliatorių, „Apple“ išmaniųjų telefonų sparta atsistato. Dabar paaiškėjo, tai nėra defektas, o speciali funkcija, kurią „Apple“ įdiegė tyčia.

„Mūsų tikslas yra suteikti klientams visa kas geriausia, įskaitant bendrą našumą ir ilgą tarnavimo laiką. Ličio jonų akumuliatoriai negali sukurti maksimalios srovės esant neigiamai temperatūrai, mažam įkrovimui ar senėjimui. Dėl šios priežasties gali pasitaikyti netikėtų prietaiso išjsijungimų…“, – rašoma „Apple“ oficialiame pareiškime, kurį prieš dieną išplatino užsienio žiniasklaida. Programuotojai pripažįsta, kad „praėjusiais metais jie į „iPhone 6“, „iPhone 6s“ ir „iPhone SE“ pridėjo funkciją, skirtą apriboti jų aukščiausią našumą ir taip užkirsti kelią netikėtiems išsijungimams“, – pripažino bendrovė.

Patikslindami šią informaciją pažymėsime, kad dirbtinis skaičiavimo galingumo sumažinimas taikomas  iPhone 6 / 6 Plus, iPhone 6S / 6S Plus ir iPhone SE su įdiegta operacine sistema „iOS 10.2.1“ ar naujesne versija. Be to, pradedant nuo „iOS 11.2“, turėdami problemų su maitinimu, procesoriaus galią slopina ir iPhone 7 bei 7 Plus. Ateityje išleisti „Apple“ išmanieji taip pat turės šią funkciją, patikino bendrovės atstovai. Tuo tarpu nieko nepasakyta apie šio režimo išjungimą. Greičiausiai tai nereiškia, kad tokia galimybė neprieinama vidutiniam vartotojui.

„Primate Labs“ įkūrėjas Johnas Poolas (John Poole) anksčiau patvirtino ryšį tarp baterijos būklės ir „iPhone“ darbo greičio. Savo išvadas jis patvirtino grafikais, kurie rodo, kad „GeekBench 4“ teste gautas „iPhone 6s“ ir „iPhone 7“ maksimalus rezultatas pasiekiamas tik esant didžiausiai jų baterijų galiai.