„Allview x4 soul“ apžvalga: biudžetinis išmanusis už vidutinio kainą

Lietuvoje neseniai pasirodė išmanieji telefonai „Allview“ ir gavęs pasiūlymą vieną iš jų išbandyti negalėjau atsisakyti. Pirmiausia gamintojo atstovo paklausiau apie įmonę ir ar iš tiesų jie prietaisus patys gamina. Paaiškėjo, kad „Allview“  yra Rumunijoje įkurta bendrovė, o išmaniuosius telefonus jiems tiekia Topcom.lt nuolatiniams skaitytojams jau neblogai pažystama kinų kompanija „Gionee“. Iki šiol jų prietaisai Europoje pavirsdavo į „Prestigio“, o dabar šią misiją perėmė rumunai.

Šios apžvalgos herojus „X4 soul“ yra pirmasis „Allview“ išmanusis su dviguba kamera. Kinijoje šis modelis parduodamas su pavadinimu „Gionee S9“. Pažiūrėjus į specifikacijas ir ne itin „kilmingą“  prekinį ženklą nustebino prietaiso kaina – 316 eurų. Išsiaiškinkime ar jis to vertas.

Išvaizda ir medžiagos

Išoriškai išmanusis niekuo neišsiskiria iš daugybės konkurentų, o korpuso gamyboje panaudotos medžiagos taip pat niekuo nesužavėjo. Ekraną dengia dar 2013 metai pristatytas stiklas „Corning Gorilla Glass 3“, o galinis skydelis pagamintas iš metalo bei padengtas dažais, kurie vietomis jau nutrupėję. „Allview x4 soul“ buvo pristatytas praėjusių metų lapkritį ir pavyzdį testavimui gavau aiškiai ne pirmasis, tačiau matyti, kad dauguma dangos pažeidimų atsirado ne dėl kritimo, todėl būsimiems pirkėjams tikėtis šviesos ateities nederėtų. Na, gal kitų spalvų modeliai šios problemos neturi, tačiau juodą versiją siūlau aplenkti iš tolo. Be to, dažai stebėtinai greitai renka pirštų atspaudus, nepaisant to, kad yra matiniai.

Allview x4 soul

Ekrano apsauginis stiklą gamintojas vadina 2.5D, tačiau tokia jo forma išgauta panaudojus papildomą intarpą ir dėl jo gavosi papildomas tarpelis, kuriame kaupiasi nešvarumai. Kompanijos svetainėje publikuotose išmaniojo nuotraukose priekinio skydelio forma atrodo tipiška 2.5D, tačiau tai nebūtų pirmasis atvejis, kada kinų kompiuterinės grafikos darbų ir jų gaminių išorė šiek tiek skiriasi.

Žemiau ekrano įsikūrė gestus  palaikantis mechaninis mygtukas su integruotu pirštų atspaudų skaitytuvu. Jutiklis savininką atpažįsta tiksliai ir veikia pakankamai greitai. Braukimu į kairę arba dešinę galima tik išsikviesti greitąjį meniu, kuriame galima susidėti norimas programėles. Mygtuko eiga, mūsų skoniui, yra pernelyg gili todėl jį spaudžiant tenka įdėti nepateisinamai daug pastangų.

Virš ekrano rasite įvykių diodą, garsiakalbį ir kamerą asmenukėms su blykste. Gamintoją galima pagirti už puikią surinkimo kokybę – jokių nelygių linijų, tarpų ar klibėjimo nėra. Prietaiso matmenys yra 154,2×76,4×7,4 mm, svoris – 167,5g.

Ekranas

„Allview x4 soul“ siūlo 5.5” IPS Full HD (1080x1920px) ekraną, sukurtą naudojant LTPS technologiją. Vaizdas ekrane geras ir turi puikius matymo kampus, tačiau po kelių valandų naudojimo nustojo veikti automatinis apšvietimo valdymas ir jau niekada neatsigavo net po keleto paleidimų iš naujo. Yra akis saugantis režimas su trimis mėlynos spalvos emisijos sumažinimo lygiais. Jutiklinis sluoksnis veikia nepriekaištingai, tačiau dėl oleofobinės dangos nebuvimo nuolat vargina greitas ekrano susitepimas.

Techninė įranga

Techninės įrangos pagrindu gamintojas pasirinko biudžetinį lustų rinkinį „MediaTek Helio P10“ su aštuoniais 2GHz branduoliais ir grafikos valdikliu „Mali-T860MP2“, todėl geimeriams šis išmanusis tikrai nebus įdomus. Operatyviosios atminties nepagailėta – 4GB. Atliekant įprastas užduotis prietaisas veikia sklandžiai ir pakankamai sparčiai.

Failams įdiegta 64GB vidinės atminties, kuria galima išplėsti iki 128 GB talpos micro SD kortelėmis. Pastaruoju atveju teks tenkintis viena SIM. Prietaisą maitina 3000mAh baterija, kuri, pasak gamintojo užtikrina iki 428 valandų budėjimą arba 878 minučių pokalbį. Naudojant saikingai, išmaniojo vieno įkrovimo pakanka 3-4 dienoms. Įkrovimui (DC 5V, 2A) naudojama microUSB jungtis.

Išorinio garsiakalbio skambesys niekuo nesiskiria nuo tipiškų biudžetinių išmaniųjų, tačiau garsas net su komplekte esančiomis ausinėmis labai neblogas ir pakankamai gerai atkuria žemus dažnius. Korpuso viršuje joms įtaisytas 3,5 mm lizdas. Yra FM radijas.

Garsas pokalbiams skirtame garsiakalbyje yra šiek tiek prislopintas. Triukšmingoje aplinkoje susikalbėti aplamai sudėtinga, nes triukšmo slopinimo sistemos arba nėra, arba ji veikia netinkamai, o garsumo rezervas gana ribotas.

Programinė įranga

Išmanųjį valdo jau šiek tiek atgyvenusi operacinė sistema „Android™ 6.0 Marshmallow“, papildyta keletu firminių programėlių ir funkcijų. Nudžiugino, kad „Allview x4 soul“ sugeba išsijungti ir įsijungti nustatytu laiku. Daug kam naudinga gali pasirodyti galimybė perbraukimu per pradžios mygtuką išsikviesti šoninį meniu, kurį galima sukonfigūruoti pagal savo norus.

Yra dviejų langų režimas ir keleto gestų palaikymas. Tiksliau, turėtų būti tačiau tikrovėje jie pasirodė negalintys palengvinti savininko gyvenimo. Automatinis atsiliepimas pakėlus prietaisą prie ausies suveikė vos vieną kartą iš sulauktų apie dešimt skambučių, o nutildymu pasukus išmanųjį ekranu žemyn neteko pasimėgauti nė karto.

Kameros

Išmanusis aprūpintas dviguba 13MP + 5 MP kamera su f/2.0 diafragma. Po visų sulauktų nemalonių staigmenų beliko tikėtis, kad bent kameros paaiškins už prietaisą prašomą vidutinio prietaiso vertą kainą. Deja, ir čia nieko ypatingo „Allview x4 soul“ nepademonstravo, na, bent jau viskas veikė kaip turėtų. Beveik. Dvigubos kameros siūlomas Bokeh efektas įgyvendintas labai primityviai ir sulieja ne tik foną. Pagrindinės kamerų kokybė su flagmanais tikrai negali lygintis ir tik HDR režimas kai kuriais atvejais šiek tiek pataiso nuotraukų kokybę. Neredaguotus nuotraukų pavyzdžius rasite čia.

Priekinė kamera, nepaisant 13MP raiškos dar prastesnė ir tik nuotraukoms į socialinius tinklus. Ji gavo f/2.2 diafragmą ir blykstę, kuri turėtų pagelbėti tamsoje.

Išmanusis gali išsaugoti Full HD 1080p@30fps vaizdo įrašus bei turi sulėtintą režimą. Vaizdo stabilizavimo nėra, todėl filmuoti nebus lengva, o kokybė nenudžiugins ir dėl ribotų techninių galimybių.

Išvados

„Allview x4 soul“ paliko pradedančiojo gamintojo ne itin sėkmingo bandymo įspūdį, nepaisant to, kad jį surinko pakankamai patyrusi kinų bendrovė „Gionee“. Korpuso dažai nusilupę ir stebėtinai lengvai susitepa, o programinės įrangos minėtos klaidos būdingos tik vadinamiems trečiojo ešelono gamintojams. Žinoma, jas, ko gero, įmanoma ištaisyti atnaujinimais. Tačiau net tai padarius, prietaisas turėtų kainuoti maždaug dukart mažiau tam, kad jį būtų galima pavadinti dėmesio vertu pirkiniu.

Palyginkime su neseniai pristatytu taip pat kinišku, 340 € kainuojančiu, „Xiaomi Mi6“: galingiausia rinkoje mobilioji platforma „Snapdragon 835“ prieš daugiau nei tris kartus silpnesnę „MediaTek Helio P10“, 6 GB RAM prieš 4 GB, flagmano dizainas prieš vieną iš tūkstančių išorę, 3350 mAh baterija prieš 3000 mAh, 12+12MP kamera su 2x optiniu priartinimu prieš 13+5MP. Viskas „Allview x4 soul“ nenaudai.

50%
Nerekomenduojame

Nekokybiškas išmanusis

  • Dizainas
  • Ekranas
  • Medžiagos
  • Techninė įranga
  • Programinė įranga
  • Kaina