„Acer Aspire S 13“ apžvalga

Plonas, lengvas ir pakankamai ilgai vienu įkrovimu dirbantis „Acer Aspire S 13“ turi viską, ko galima norėti iš ultrabook‘o, ir visa tai už prieinamą 700 Eurų kainą. Šis 13 colių nešiojamasi kompiuteris komplektuojamas su greitais „Skylake Core i3/5/7“ procesoriais, iki 512GB talpos SSD ir ryškiu Full-HD raiškos ekranu, o visa patalpinama patrauklų vos 0,57 colių storio korpusą. „S 13“ taip pat siūlo „Dolby“ garsą, patogią klaviatūrą. Apskritai, šis „Acer“ produktas yra vienas iš geriausių pasiūlymų savo kainos kategorijoje.

Aspire S 13

Specifikacijos

  • OS: „Microsoft Windows 10 Home 64 Bit“
  • Ekranas: 13″, IPS, 166 PPI, FHD (1920 x 1080), neblizgus, 10 pirštų lietimui jautrus ekranas (pasirinktinai)
  • Procesorius: Intel Core i3/i5/i7 U-Series CPU
  • Grafika: Intel HD Grapics 520
  • RAM: iki 8 GB
  • SSD: iki 512 GB
  • HD WEB kamera
  • Baterija: iki 11 val. baterija (įprastas ekranas) / 13 val. (lietimui jautrus ekranas)
  • Sąsajos: USB 3.0 Type C, 2x USB 3.0 Type A, 3.5 mm ausinėms, HDMI, SD lizdas, WiFi 2×2 802.11ac
  • Matmenys:  327 x 228 x 14.8 mm
  • Svoris: 1.3 kg (ne touch), 1,36 kg (touch)

Išvaizda

„Acer“ nusipelno pagyrimo už tai, kad nepagamino eilinio „MacBook“ klono, kaip daugelis kitų ultrabook’ų gamintojų. „Aspire S 13“ iš konkurentų išsiskiria savo „Obsidian“ juoda arba perlo balta spalva su nano įspaudų tekstūra, kuri nešiojamojo kompiuterio viršutinį dangtelį apsaugo nuo dėmių atsiradimo ir suteikia unikalią išvaizdą. Ši danga maloni liesti ir visiškai nerenką pirštų atspaudų, tačiau įvairūs pūkeliai prie jos prikimba tvirtai ir norint juos pašalinti reikia įdėti šiek tiek pastangų.

Aspire S 13

Plotas aplink klaviatūrą pagamintas iš aliuminio, kuris spaudžiat visiškai nelinksta, tačiau greitai renka pirštų atspaudus, todėl greitai praranda savo patrauklumą. Kompiuterio apačia padengta soft-touch plastiku. Aplink jutiklinę dalį ir klaviatūrą yra stilinga blizganti juostelė.

Integruota 1280×720 pikselių (HD raiškos) kamera negali pasigirti kokybišku vaizdu, nes blogai atkuria smulkias detales.

Aspire S 13

Jungtys

„Acer Aspire S 13“ gavo USB 3.1 „Type-C“ lizdą, galintį perduoti duomenis iki 5 Gb/s sprata. Taip pat yra ir USB 3.0 jungtis, leidžianti įkrauti mobiliųjų įrenginių baterijas netgi tada, kai „Aspire S 13“ yra išjungtas. Nešiojamajame kompiuteryje įdiegta belaidžio ryšio sistema 802.11ac (2×2 MU-MIMO – Multi-User MIMO), kuri užtikrina iki 3 kartų spartesnį duomenų perdavimą už įprastą MIMO 802.11ac.

Acer Aspire S 13

Ekranas

Apžvalgai gavome „Acer Aspire S 13“ modelį su įprastu ekranu, tačiau parduotuvėse rasite ir variantą su lietimui jautria danga. Jei jūs ketinate ilgai žiūrėti į ekraną, galite įjungti „Acer Bluelight Shield“ nustatymą, kuris yra skirtas sumažinti mėlynos šviesos emisiją ir tokiu būdu apsaugoti akis nuo nuovargio. Šį nustatymą rasite „Acer Quick Access“ aplikacijoje. Įjungus šią funkciją, vaizdas ekrane tampa gelsvas, kuris atrodo šiek neįprastai, tačiau po kurio laiko prie to priprantama.

Acer Aspire S 13

Ekrano vidutinis ryškumas yra aukštas (apie 360 cd/m²), o apšvietimo tolygumas taip pat labai geras. Ši kombinacija su neblizgiu stiklu puikiai tiks darbui net labai ryškioje šviesoje. Gamyklinis kalibravimas pakankamai geras.

Acer Aspire S 13

Žiūrėjimo kampo stabilumas, kaip ir daugumos IPS matricų, yra geras. Spalvų iškraipymai matomi tik esant ekstremaliems kampams.

Darbas

Mūsų testuojamas modelis naudoja „Intel Core i7-6500U“ ir pademonstravo gerus rezultatus, lyginant su kitais nešiojamaisiais kompiuteriais, naudojančiais šį procesorių. Tas pats pasakytina ir apie grafikos galimybes. Aušinimo sistema taip pat nesunkiai susidoroja su savo pareigomis. „PCMark8 Home“ teste „S 13“ surinko 3387 taškus, t.y. apie 3 proc. mažiau už „ThinkPad X1 Carbon“, tačiau apie 15 proc. daugiau nei „Dell XPS 13 2016“ arba „Lenovo Yoga 900“.

Bandomas modelis naudoja 512 GB talpos „LiteOn“ pagamintą kaupiklį. „LITEON CV1-8B512“ yra M.2 2280 SATA SSD su nurodyta didžiausia 520/450 MB/s (nuskaitymo/įrašymo) sparta. Testuojant su „CrystalDiskMark 3.0“ kaupiklis parodė 506/418 MB/s rezultatus, kuriuos galima vadinti gerais SATA SSD. Žinoma, naudojant greitesnę sąsają NVMe SSD, galima tikėtis didesnės spartos, tačiau vargu ar skirtumas būtų pastebimas kasdienėse užduotyse.

Integruota „Intel HD Graphics 520“ tinka tik nereikliems žaidimams. „The Witcher 3“, kaip ir kiti nešiojamieji kompiuteriai su integruota grafika,  „Aspire S 13“ neleido pažaisti, žemais grafikos nustatymais pasiekęs vos 14 fps ribą. 2013 metų „BioShock Infinite“, nustačius  vidutinę grafikos kokybę, kompiuteris išspaudžia 31 fps.

Nesant apkrovos nešiojamasis kompiuteris dirba be garso. Atsiradus net nedidelei apkrovai įsijungia ventiliatorius, kurio skleidžiamas triukšmas girdėti tik tylioje aplinkoje.

Acer Aspire S 13

Aplink klaviatūrą esanti aliuminio danga gerai išsklaido šilumą, todėl šį sritis visada išlieka maloniai vėsi. Esant didelei apkrovai kompiuteris, žinoma, kaista, todėl atliekant daug energijos reikalaujančia užduotis jį geriau laikyti ant kieto paviršiaus arba neuždengti aušinimo augų.

Garsiakalbiai skamba garsiai ir aiškiai, tačiau trūksta žemų dažnių.

Nustačius vidutinį ryškumą internete naršyti galima apie 8 valandas, o pažaisti galėsite vos apie pora valandų. Nustačius maksimalų ekrano ryškumą ir didelę apkrovą, baterijos pakaks apie pusantros valandos. Naudojant įprastai akumuliatoriaus turėtų pakakti septynioms valandoms. Tai yra šiek tiek blogesnis už vidutinį ultrabook‘ų rezultatą.

Išvados

„Acer Aspire S 13“ iš karto patiko dės savo kompaktiško dydžio ar kokybiškų korpuso medžiagų. Įvesties įrenginiai ir ekranas taip pat neblogi. Neabejotinas privalumas yra neslidus ir pirštų atspaudų nerankantis korpuso paviršius, tiesa, to paties negalima pasakyti apie sritį aplink klaviatūrą. Savo kaina „Aspire S 13“ taip pat nenusileidžia konkurentams, todėl į jį verta atkreipti dėmesį visiems, ieškantiems kompaktiško ir lengvo nešiojamojo kompiuterio.